بار بعد که کسی گفت ایرانیا بدجنس و حریصن و تو شرایط اضطراری قیمت اجناس رو چند برابر میکنن و میریزن تو فروشگاه همه چیز رو میخرن و میبرن خونه انبار میکنن و هیچ جای دنیا همچین رفتار زشتی ندارن، میزنم تو دهنش که یاد بگیریم خودتخریبی رو بذاریم کنار. 

یه خوبی دیدن دنیا همینه که چشم آدم باز میشه به روی مزخرفاتی که پیش‌تر بهمون قبولوندن که تو بقیه جاهای دنیا برقراره و ما یرانیا از همه بدتریم.

اولین مورد کروناویروس دیروز و دومین مورد امروز (همین بغل گوش دانشگاه ما) تشخیص داده شد. قیمت ماسک از دیروز چندین برابر شده (اگر که پیدا بشه) و ماده ضدعفونی‌کننده تو مغازه‌ها پیدا نمیشه. قفسه‌های شوینده‌ها (حتی مایع دستشویی) تو فروشگاه‌ها خالیه. 

پ.ن: نسل‌های بعدی وقتی درمورد تمدن ایران بخونن به عنوان کشور و مردمانی که تموم شدن و منقرض شدن (یحتمل بر اثر بلایای سال ۲۰۲۰ و کی میدونه؟ شاید یکی دو سال بعدترش) در تاریخ ازمون به عنوان کسانی یاد میکنن که دچار خودتخریبی شدید بودیم و دائم در حال تحقیر کردن خودمون بودیم. 

اولین بار که فهمیدم ژاپن هیچ شباهتی به تصورات ما و قصه‌هایی که ازش شنیدیم نداره شوکه شدم. اینو بذارین کنار افسانه‌های آرمان‌شهری از کشور سوییس و تناقض آشکارش با واقعیت که باعث شد من -و هر کس که واسش تعریف کردم واقعیتو- به شوک فرو بریم. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گرافیک مجله دایان مرکز آموزش فنی و حرفه ای دو منظوره شهید باهنر آبیک Hector آموزش - تولید - عرضه کانال تلگرام دبستان و پیش دبستانی نبات هستم دانلود رمان شرکت مهندسی مشاور طراحان ابنیه آژند فروشگاه طراحی